Su Arıtma Filitre Değişim Süreleri Kaç Aydır ?

Su arıtma cihazlarında periyodik bakımlar sağlık için çok önemlidir ve cihazların randumanlı çalışması için aşağıdaki filitre bakımlarını zamanda değişim yaparak sağlık su elde edebilirsiniz. Aynı zamanda cihazınız ilk günkü gibi sağlıklı kaliteli çalışarak sizin hayatınıza değer katar.

Filitre değişimlerileri ne zaman anlaşılır.?

Cihazlarınızın normal periyodik bakımları Özgün Su Arıtma tarafından takip edilip değişim zamanı geldiğinde servis tarafından sizler aranarak periyodik bakım için randevu alınır. Randevu günü cihazınız tüm periyodik kontrolleri yapılarak ve filitre değişimi gerçekleştirilir.

Mebran Filitre
Membran filitre su arıtma cihazının ana filitresidir yani su arıtma cihazının beyni memran filitredir.5 Micron,Aktif Karbon Filitre ve Karbon Block filitrelerinden su geçtikten sonra memran filitreye girer yukarıda belirtilen su arıtma filitreleri membran filitreye suyu arıtması için sadece hazırlarlar.Membran Filitrenin değişim süresi diğer filitreler değişim süresinde değiştiği takdirde 2 Yıldır ama bölge bölge değişim göstermektedir.Sağlıklı ve Kaliteli bir su içmek istiyorsanız Membran filtenizi zamanında değiştirmeye dikkat ediniz. Zamanında değiştirilmeyen filitreler sonucu suda bakteri üremekte ve sağlığa zarar vermektedir.

5 Micron Filitre
5 Micron filitre su arıtma cihazının 1. Aşaması olarak da bilinir su ilk olarak bu filitreden geçer ve 5 Micron filitrenin görevi suda ki kum-tortunun süzülümünü sağlar ve suyun membranda arıtımı için suyu hazırlayan ilk filitredir değişim süresi 6 aydır ama bölge bölge değişim sağlamaktadır.3-9 ay arasında değişim yapılabilir ortalama 6 ayda 5 Micron filitrenin değişimi sağlanmalıdır.Değişim sağlanmadığı taktirde görevini yerine getiremez ve 2 yılda değişmesi gereken membran filitrenin çok daha kısa sürede değişimine yol açar.Sağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Aktif Karbon Filitre(UDF)
Aktif karbon filitre su arıtma cihazının 2. aşaması olarak da bilinir, su 5 micron filitreden geçtikten sonra UDF filitreye girer görevi ise Karbon filitre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır ve suyun membranda arıtımı için 2.aşamadır ve suyun arıtımı için suyu membrana hazırlar.Değişim süresi bölge bölge değişmekte olup ortalama 6 aydır.3-9 ay arasında değişimi yapılmalıdır değişim yapılmadığı takdir de membran filitre çok daha kısa sürede ölür ve değişiminin yapılması gerekir.Sağlığınız ve Kar suyu tadında su içmek için UDF filitrenizi zamanında değiştiriniz.

Karbon Block Filitre(CTO)
Karbon block filitre su arıtma cihazının 3. aşaması olarak da bilinir.Su 5 Micron-UDF filitreden geçtikten sonra CTO filitreye girer.Karbon Block filitrenin görevi ise, Suda ki kötü kokuyu ve kötü tat veren tüm maddeleri arıtır ayrıca suda ki kirecide belli nebzede içinde absorbe ederek membran filitreye geçişini engeller.CTO filitrenin değişim süresi 3-9 ay arasında bölge bölge değişmektedir, ortalama ise 6 ayda değişimi yapılması gerekmektedir.Membran filitrenin 2 yıldan daha kısa sürede değişiminin yapılmamasını istiyorsanız CTO filitreyi ve diğer Alt takım filitrelerini zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.Sağlıklı bir su için filitrelerinizi zamanında değiştiriniz.

Post Carbon Filitre(Tatlandırıcı)
Post Karbon filitre su arıtma cihazının 5. Aşaması olarakda bilinir.Görevi ise membran filitreden çıkan suyun hindistan cevizi aroması ile tat vermektir.Değişim süresi 1 yıldır zamanında değişim sağlanmadığı takdirde içerisinde tortu ve yosun birikme ihtimali vardır.Sağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Mineral Filitre
0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir ürün.zira mineral filitre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suyun içeriğinde olması gereken ama sularımızda gerekli miktarda bulunmayan vitaminleri (mineral,sodyum,potasyum ve özellikle kalsiyum) suyun içeriğine katarak hem vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir hemde vücudun direncini yükseltir.
İçeriğinde ;
Kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ,orta üstü kemik erimesi ve diş saglıgınız için (özellikle; bebek, çocuk ve yaşlılarda )
Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler
Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler.
ÖNEMLİ:Mineral filitrenin içeriğinde yüzde 100 Doğal mineral taşları kullanılmıştır. piyasadaki yapay tatlandırıcılardan farkını filitrenin içini açarak görebilirsiniz!
Minerel filitreli arıtma modellerimizi kullananlar bir süre sonra olumlu etkilerini görmeye başlıyacaklardır.
Kullanım Ömrü:12 -24 AY

Alkali Filitre
Alkalin filitresi, reverse osmosis su arıtma cihazından çıkan suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller ekleyerek pH seviyesini yükseltir.
Alkalin pH filitreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.
İyi bir pH dengesi yakalayın ve iyi hissedin
Organlarımızın pH dereceleri küçük farklılıklar gösterse de bedenimiz için ideal ortam hafif alkali olandır. Kanı doğru bir pH derecesinde tutmak bedenimizin en önemli görevidir. Ufak sapmaların bile sağlığımız üzerinde büyük etkileri olur. Değişim süresi ise 1-1.5 yıl arasında değişimi sağlanmalıdır sağlığınız açısında zamanında değişim sağlayınız.
Bağlantı: 1/4″
Boy: 254mm
Çap: 53mm
Max. çalışma basıncı: 6Bar
Maks. akış hızı: 250lt/24Saat
Maks. çalışma sıcaklığı 51 C
pH dengesi: 8,00-9,5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir